Kompendium informacji na temat pedicure’u leczniczego. Stopy są częścią ciała, na którą większość ludzi zwraca niewiele uwagi. Wynika to przede wszystkim z mylnego przekonania, że są one odporne niemal na wszystko, a dotykające je choroby są błahe oraz możliwe do całkowitego wyleczenia przy użyciu domowych metod. Niestety, osoby wychodzące z tego założenia często rozumieją jego mylność po fakcie, a zatem po tym, jak zachorują na ciężką przypadłość, która zmusi ich do leczenia.
Tymczasem dałoby się temu zapobiec, sięgając po metody profilaktyczne. W ich wdrożeniu jest w stanie pomóc pedicure leczniczy. Czy tylko to jest jego zadaniem? Czym jest i z czym dokładnie sobie radzi oraz co powinniśmy wiedzieć na jego temat? To wszystko zaprezentujemy w tym kompendium wiedzy na jego temat.
Czym jest pedicure leczniczy?
Pedicure leczniczy ( https://kerpro.pl/co-to-jest-pedicure-leczniczy-2/ ) to przeprowadzany na stopach zabieg mający na celu pozbycie się wszelkiego rodzaju problemów z nimi związanych, ale też szeroko pojęte zadbanie o nie i poprawienie ich ogólnego stanu. Zabieg ten pozwala radzić sobie z takimi dolegliwościami (ale nie zawsze chorobami), jak:
- odciski,
- wrastające paznokcie (w tym te rurkowate),
- musza,
- modzela,
- zmiany grzybicze,
- pękające pięty.
Każdy zabieg, włącznie z radzeniem sobie z wrastającymi paznokciami, jest w pełni bezbolesny. Większość z nich wymaga zaledwie jednorazowej wizyty, jednak przy poważniejszych dolegliwościach (jak chociażby zaawansowana grzybica) konieczne jest odwiedzenie gabinetu co najmniej kilka razy. Choć, jak wspomnimy za chwilę, zabiegu tego podejmują się również kosmetyczki, przy poważniejszych stanach zalecane jest sięgnięcie po pomoc profesjonalnych podologów. W przeciwieństwie do ich koleżanek posiadają oni bowiem należytą wiedzę pozwalającą radzić sobie ze schorzeniami nie tylko powierzchownymi – mogą też przepisywać leki, które w leczeniu zmian grzybiczych często stanowią podstawę.
Zobacz także:
- http://www.spondylus-podologia.pl/uslugi/diagnostyka/badania-mykologiczne/
- https://spondylus-podologia.pl/uslugi/pielegnacja-i-leczenie-stop/usuniecie-modzeli-koszalin/
Kto przeprowadza zabiegi tego typu?
Pedicure leczniczy jest zabiegiem, którego jest się w stanie podjąć doświadczona kosmetyczka, ale tylko taka, która posiada odpowiednio wyposażony gabinet pozwalający na jego przeprowadzanie. Pewność co do możliwości jego wykonania mamy też w gabinetach podologicznych, które są skoncentrowane na radzeniu sobie z wszelkiego rodzaju chorobami stóp. Wybór więc mamy – wystarczy, że po niego sięgniemy.
Kto powinien sięgnąć po pedicure leczniczy?
Banałem byłoby powiedzieć, że na pedicure leczniczy powinien zdecydować się każdy, kto tylko dba o własne zdrowie od stóp do głów (dosłownie) – jest to jednak banał, w którym zakopana jest prawda. Na pewno jednak zabiegu tego powinni podjąć się wszyscy ci, którzy zmagają się z chorobami stóp albo są zaniepokojeni nietypowymi dolegliwościami z nimi związanymi (na przykład wrastającą płytką paznokci, obrzękiem tworzącym się wokół nich, ale też rankami czy odciskami, które nie chcą się goić). Z konieczności odwiedzenia miejsca wykonywania wspomnianego zabiegu muszą zdawać sobie sprawę osoby, u których problemom ze stopami towarzyszy cukrzyca, ale też nadwaga. W ich przypadku brak podjęcia się jakichkolwiek działań może prowadzić do poważnych konsekwencji. Po pedicure leczniczy powinny też sięgnąć kobiety w ciąży, u których nagły przyrost wagi wywołał problemy właśnie ze stopami, czy to powodując obrzęk stopy, czy też wszelkiego rodzaju uszkodzenia i otarcia (najczęściej właśnie z nim związane).
Czytaj więcej:
- https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/usuwanie-odciskow/
- specjalista podolog warszawa
- specjalista podolog warszawa
Pedicure leczniczy – fakty, które warto znać
- Pedicure leczniczy może wykonać kosmetyczka, jednak najlepiej udać się do podologa. Jest on lekarzem, który zna się na schorzeniach stóp – jeśli więc zmagamy się z dotyczącymi ich dolegliwościami i nie jesteśmy pewni, czy są one wyłącznie powierzchowne, on rozwieje nasze wątpliwości.
- Pedicure leczniczy nie wymaga wcześniejszego przygotowania – możemy więc umówić się na wizytę bezpośrednio po pracy. Jeżeli jednak będziemy czuć dyskomfort, możemy odświeżyć swoje stopy na miejscu. Większość gabinetów daje taką możliwość – w przypadku wątpliwości, warto się o to dopytać.
- Czas trwania zabiegu jest różny, bo zależy od indywidualnych problemów i dolegliwości. Zazwyczaj jednak zamyka się w obrębie godziny.
- Wszelkie narzędzia, którymi posługuje się specjalista muszą być wysterylizowane – jako że mają do czynienia ze specyficznymi schorzeniami, jest to warunek absolutnie konieczne. Narzędzia, których nie da się wysterylizować powinny być jednorazowe (podobnie, jak wyposażenie pomocnicze).
Podsumowanie
Inwestując w pedicure leczniczy tak naprawdę inwestujemy we własne zdrowie. Choć więc często bagatelizuje się wagę dbania o stopy, jest ona (a właściwie powinna być) kluczowa w szeroko pojętym dbaniu o siebie. Nawet jeśli nigdy tego nie robiliśmy, zapiszmy się więc na wizytę w gabinecie podologiczym lub kosmetycznym. Niezależnie od tego, czy zmagamy się z poważniejszą i bolesną dolegliwością, czy też nęka nas drobnostka, z którą „moglibyśmy żyć”. Na polu dbania o zdrowie i własny organizm w żadnym przypadku nie powinniśmy iść na tego typu kompromisy, mając świadomość tego, że większe choroby są zwykle następstwem tych mniejszych i niepozornych.
Spondylus podolog Szczecin |
Aleja Papieża Jana Pawła II 36 |
70-453 Szczecin |
665035035 |
spondylus-podologia.pl |
Satin podolog Warszawa |
Podleśna 7 |
01-673 Warszawa |
228334787 |
www.satin.pl |
Kerpro sklep podologiczny |
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1 |
01-882 Warszawa |
223546332 |
www.kerpro.pl |